کودکان شب کار

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در برای والدین

 

آيا كودك شما شبها بيخواب يا بدخواب است و تا صبح گريه مي كند ؟ و يا چندين بار در طول شب بيدار مي شود؟

صرع و ژنتیک

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

 آیا شما دچار صرع (اپی لپسی) هستید، و نگران انتقال آن به کودک خود می باشید؟

یک زن در آفریقای جنوبی ، 10 قلو زائید

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

 گزارش شده که یک زن در آفریقای جنوبی ، با تولد 10 نوزاد () یک رکورد جدید جهانی برقرار کرده است.همسر این زن ، که Gosiame Thamara Sithole نام دارد، می گوید پس از سونوگرافی که فقط 8 جنین را در رحم نشان داد ، آنها بسیار متحیر شدند.

خلاصه اي راجع به زردي نوزادان

نوشته شده توسط دکترمنصور شیخ الاسلام (متخصص کودکان). ارسال در خواندنی ها

زردي كه در هنگام تولد موجود بوده يا در خلال 24 ساعت اول زندگي تظاهر مي كند ممكن است در اثر اريتروبلاستوز فتاليس، خونريزي پنهان، سپتي سمي ، CMV ، سرخجه يا توكسوپلاسموز مادرزادي باشد.

بیماری فاویسم

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

فاویسم (به انگلیسی: Favism) یا بیماری باقلا بیماری ارثی خونی است که در اثر نقص آنزیم گلوکز ۶ فسفات دهیدروژناز ایجاد می‌شود. بیماران در حالت عادی کاملاً طبیعی هستند و هیچگونه علامتی ندارند و فقط در مواجه با باقلا یا بعضی از داروها علائم حاد آن مشاهده می‌شود.

پتریازیس آلبا

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

پیتریازیس‌ آلبا یک‌ اختلال‌ پوستی‌ خوش‌خیم‌ که‌ در آن‌ پوست‌ (معمولاً در ناحیه‌ گونه‌ها و بازوها) به‌صورت‌ لکه‌ای‌ به‌طور موقت‌ رنگدانه‌های‌ خود را از دست‌ می‌دهند. این‌ اختلال‌ اغلب‌ در کودکان‌ رخ‌ می‌دهد ولی‌ در بزرگسالان‌ تا سن‌ 30-20 سال‌ ممکن‌ است‌ بروز کند.

صمغ کندر و حافظه

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

 

کندر در حقیقت صمغ گیاهی به همین نام است که مزه‌ای گس و تلخ دارد. این صمغ از زمان‌های بسیار قدیم توسط درمانگران طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده بوده و امروزه نیز به ۳ صورت خوراکی، موضعی و بخور مصرف می‌شود

آلرژی غذایی

نوشته شده توسط دکتر عزیزالله یوسفی. ارسال در اختلالات گوارشی وتغذیه ای

الرژی غذایی یکی از مشکلات بسیار شایع می باشد که با علائم گونا گونی بروز می کند که یک فرم ان درگیری گوارشی در کودکان است که طی چند سال اخیر شیوع ان افزایش پیدا کرده است

زردچوبه

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در گیاه درمانی

زردچوبه ادویه به دست آمده از ریشه گیاهی است که هم از ریشه تازه آن و هم از آن به صورت خشک و به صورت پودر شده هم استفاده می شود.

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.