ایمنی درپیرامون

تزریق به دستان کوچک

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در ایمنی درپیرامون

 

محققان تزریق آزمایشی واکسن کرونا به کودکان و نوجوانان را برای کسب اطمینان از ایمنی و کارآیی این واکسن برای همه گروه‌های سنی آغاز کردند.شرکت‌های فایزر و مدرنا در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر نتایج اثر دو دوز واکسن‌ بر جمعیت دوازده سال به بالا را منتشر کنند.

چگونه استرس کودکان‌مان را در مواجهه با بیماری کرونا کاهش دهیم؟

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در ایمنی درپیرامون

کودکان ممکن است به روش‌های مختلفی نسبت به استرس واکنش نشان بدهند، مثلاً بیشتربه والدین بچسبند، مضطرب و گوشه‌گیرو یا عصبانی و آشفته شوند و حتی دچار شب ادراری شوند.

علائم کرونا و عفونت‌های تنفسی در کودکان

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در ایمنی درپیرامون

گفتگو با دکتر عمادالاسلامی فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

در اوایل شیوع کرونا، ابتلا و مرگ و میر در کودکان نسبت به بزرگسالان بسیار کمتر دیده می‌شد، اما این به آن معنا نبود که کودکان دچار نوع بی‌علامت و کم علامت بیماری کرونا نمی‌شوند،

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.