تزریق به دستان کوچک

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در ایمنی درپیرامون

 

محققان تزریق آزمایشی واکسن کرونا به کودکان و نوجوانان را برای کسب اطمینان از ایمنی و کارآیی این واکسن برای همه گروه‌های سنی آغاز کردند.شرکت‌های فایزر و مدرنا در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر نتایج اثر دو دوز واکسن‌ بر جمعیت دوازده سال به بالا را منتشر کنند.

در حال حاضر استفاده از واکسن کرونای فایزر برای سنین شانزده سال به بالا و واکسن کرونای مدرنا برای افراد هجده سال به بالا مجاز اعلام شده است.اگر چه اولین تزریق‌ها به بزرگسالان به دلیل درگیری بیشتر این افراد با ویروس کرونا اختصاص یافته اما برای پایان دادن به همه‌گیری کرونا به واکسیناسیون کودکان نیز نیاز است.پژوهشگران احتمال می‌دهند که خردسالان به دوزهای متفاوتی نسبت به نوجوانان و بزرگسالان نیاز داشته باشند. از همین رو شرکت‌های فایزر و مدرنا می‌خواهند با به دست آوردن دوز مناسب برای هر گروه سنی، واکسیناسیون نوزادان را نیز در شش ماهگی انجام دهند.

ادامه مطلب

 

 

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.