سلامت روانی،سلامت رشد

گفتاردرمانی در اوتیسم

نوشته شده توسط دکتر داریوش نیکبخت. ارسال در سلامت روانی،سلامت رشد

اوتیسم یا اختلال طیف اوتیسم (ASD)، یک مشکل رشدی است که بر نحوه اجتماعی شدن، رفتار فرد و برقراری ارتباط تأثیر می گذارد. این گروه از علائم به روش های مختلف ظاهر می شوند و اغلب بر گفتار تأثیر می گذارند.

بازی در اوتیسم

نوشته شده توسط شهيندخت پوزش :کارشناس ارشد روانشناسی. ارسال در سلامت روانی،سلامت رشد

 بدلیل اینکه تحقیقات تجربی نشان می دهد که مهارتهای بازی برای بچه های مبتلا به اوتیسم بسیار متنوع است، بررسی بازی در زمینه های مختلف ( روزهای مختلف، زمان های مختلف، موقعیتهای متفاوت و شرایط گوناگون ) و یا قالبهای متفاوت (گزارش والدین، مشاهده ی کلینیکی غیررسمی،   ارزیابی های استاندارد) ممکن است شاخصی برای ارزیابی معتبر و جامع از توانائی های کودک و طراحی روش درمانی متناسب با کودک باشد.

اوتیسم کودکان

نوشته شده توسط شهيندخت پوزش :کارشناس ارشد روانشناسی. ارسال در سلامت روانی،سلامت رشد

 این کلمه از اصطلاح یونانی Autos و به معنی خود ریشه گرفته است . در سال ۱۹۴۳ دکتر Kanner این اختلال را شناسایی نمود و آن را”اوتیسم زودرس دوران کودکی “ نامید.در زبان فارسی ؛اوتیسم را ( در خود ماندگی ) ترجمه کرده اند.این اختلال ؛ یک عارضه رشدی پیچیده است و بر تمامی ویژگیهای رشدی کودک اثر میگذارد.

درمان بیماری اوتیسم کودکان

نوشته شده توسط شهيندخت پوزش :کارشناس ارشد روانشناسی. ارسال در سلامت روانی،سلامت رشد

  برای اوتیسم درمانی وجود ندارد اگر چه با درمان مناسب و آموزش خیلی از بچه ها همراه با انتقال می توانند یاد بگیرند و رشد کنند رسیدگی زود اغلب می تواند مجموعه ای از درگیری های همراه اختلال را کاهش دهد و رفتار مزاحم راکم کند و درجاتی از استقلال را به وجود آورد.

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.