ابتلای به ویروس کرونا (کویید 19) در گفتگوی با فوق تخصص نوزادان

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در سلامت وتندرستی

 

دکتر فرهت فوق تخصص کودکان و نوزادان استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ابتلای به ویروس کرونا (کویید 19) در تمام گروه های سنی مشاهده شده اما شیوع آن در کودکان کمتر است.احمد شاه فرهت در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری اظهار داشت: هشتاد درصد افرادی که ویروس کرونا مبتلا می شوند علایم خفیفی دارند،

شصت درصد علایم بسیار خفیفی دارند که ممکن است به پزشک هم مراجعه نکنند و چیزی شبیه خستگی احساس کنند و بیست درصد دیگر هم دچار تب خفیفی می شوند که بسیاری از آن ها هم ممکن است به پزشک مراجعه نکنند و بهبود پیدا کنند. در صورتی که افراد علایمی شبیه سرماخودرگی دارند باید بررسی کنند که آیا با افرادی که از مناطق آلوده آمده اند تماس داشته اند یا خیر.این پزشک افغانستانی عنوان کرد: بیست درصد دیگر از مبتلایان علایم شدیدتری پیدا می کنند که مشابه یک سرماخوردگی شدید است که دارای علایمی مانند تب شدید، سردرد، سرگیجه و امثال آن می باشند و اگر ادامه پیدا کند دچار سینه پهلو یا ذات الریه می شوند که علت مرگ کسانی که جان خود را از دست می دهند همین مورد است و علت مرگ موارد اندکی هم ممکن است نارسایی قلبی باشد. مرگ و میر ناشی از ابتلای به این ویروس هم از یک تا سه درصد است.

 

ادامه مطلب

 

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.