تغذیه

مشکلات تغذیه ای در دوران بلوغ

نوشته شده توسط مریم شیرمستی(مرکز آموزشی درمانی دکتر محمد کرمانشاهی). ارسال در تغذیه

 از مشکلات تغذیه ای در نوجوانان می توان به چاقی ،آکنه،بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی اشاره کرد. دراین جا اشاره ای کوتاه به این مشکلات داریم.

تغذیه کودکان

نوشته شده توسط مریم شیرمستی(مرکز آموزشی درمانی دکتر محمد کرمانشاهی). ارسال در تغذیه

غذا به مواد جامد یا مایعی گفته می شود که از راه دهان مصرف می شوند و علاوه بر برطرف کردن حس گرسنگی نیازهای بدن را نیز تامین می کنند؛این نیازها عبارتند از:

تغذیه مناسب در کودکان

نوشته شده توسط taghzie.ir. ارسال در تغذیه

 

دوران کودکی دوران بسیار حساسی در عمر هر فرد محسوب میشود، به ویژه دو سال اول زندگی که برای رشد و تکامل مطلوب و تامین سلامت انسان در سایر دوره های زندگی دوره ای حیاتی و کلیدی است زیرا در این دوره تاخیر رشد، بیماری های شایع کودکی و کمبود ریز مغذی ها در تغذیه کودکان میتواند

تغذیه کودک زیر دو سال و همه آنچه باید پرستار کودک در منزل باید بداند!

نوشته شده توسط zendegiebartar.com. ارسال در تغذیه

 

تغذیه کودک زیر دو سال با توجه به اهمیت بالای رژیم غذایی برای رشد و سلامتی، از موارد قابل توجه برای مراقب کودک می باشد. عادات غذایی با رشد تدریجی کودک تغییر می کند.

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.