برای اولین بار در فرانسه، نوزادی پس از پیوند رحم که مادرش از آن بهره مند شده بود، متولد شد. ادامه مطلب...

گورخرماهی هایی که دچار نقص ویتامین E هستند صاحب فرزندانی می شوند که دچار نقص های رفتاری و مشکلات متابولیک هستند. این یافته ها از آن جایی مهم هستند که تکوین عصبی گورخرماهی بسیار شبیه انسان است و مطالعات تغذیه ای نشان داده است که حدود 95 درصد خانم ها در آمریکا، از نظر ریز مغذی های حیاتی دچار سوء تغذیه هستند.

ادامه مطلب...

 

تحقیقی جدید نقش بارز ریز محیط پیرامون سلول های بنیادی(نیچ) را نشان داده است و ممکن است نقش مهمی را در اندازه مغز نوزادان مبتلا به میکروسفالی بازی  کند.

ادامه مطلب...

با پیر شدن ما، سلول های عضلانی ما نیز به آهستگی دستخوش تغییراتی می شوند و تبدیل به سلول های چربی می شوند. این فرایند در زمان آسیب دیدگی های عضلانی با سرعت بیشتری اتفاق می افتد و بارزترین حالت آن را می توان در بیماری مانند دیستروفی عضلانی دوشن(DMD) می توان مشاهده کرد.

ادامه مطلب...
05 ارديبهشت 1392

بیماری نادر ZAP70 برای اولین بار در ایران توسط نخبه بوشهری کشف شد.

ادامه مطلب...

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.