الهام نوجوان 12 ساله، با استفاده از سلول های بنیادی خون بندنافِ خواهرش از بیماری سرطان خون نجات یافت.

ادامه مطلب...

 

عرفان شفاعتی با وجود معلولیت 90درصدی به ادامه تحصیل امیدوار است.توان حرکت ندارد و در گوشه ای از خانه شان روی زمین دراز کشیده است . اما امید دارد و با همین امید درس می خواند و توانسته تمامی سال های تحصیلی اش را با نمره های بالا سپری کند و دیپلم بگیرد.

ادامه مطلب...

 

جمله ای که مادر محمدرضا در روزهای اول شروع بیماری ازپزشکان شنید، این بود: این کودک خواهدمرد وامیدی به اونیست .

ادامه مطلب...

 

آشیا، یک پسرمبتلا به تومورمغزی بودکه والدین او،برت و نغمه،مانع ادامه درمان کودک سرطانی خود دربیمارستان شدند.

ادامه مطلب...
18 ارديبهشت 1392

 (زاده: ۴ ژوئن ۱۹۸۵، درگذشته: ۵ ژوئن ۲۰۱۱)، نقاش و دی‌جی اهل آفریقای جنوبی بود. او به پیری زودرس مبتلا بوده و در میان مبتلایان به این بیماری، جزو یکی از افرادی بود که بیشترین عمر را کرده است.

ادامه مطلب...
18 ارديبهشت 1392

 

دختری انگلیسی متولد 3 دسامبر 1997 ،متوفی در2 آوریل 2015، مبتلا به بیماری بسیار نادر پیری زودرس بود. او به خاطر افزایش اطلاعات پزشکی در مورد این بیماری،به موقع شناخته شده بود.

ادامه مطلب...
18 ارديبهشت 1392

 

بیمار آمریکایی مبتلا به پیری زودرس ، متولد 23 اکتبر1996 ومتوفی درژانویه 2014، بود که تلاش زیادی برای آگاهی دادن مردم نسبت به این بیماری انجام داد.

ادامه مطلب...
18 ارديبهشت 1392

 

آیلت گالنا، زادروز 5 دسامبر2009 ومتوفی به سال 2012، با یک بیماری نادرژنتیک بنام دیسکراتوزکونژنیتا متولد گردید.

ادامه مطلب...
18 ارديبهشت 1392

 

چارلی یک نوزادلندنی ،متولد در4 اوت 2016 ومتوفی در28 ژوئیه 2017،با یک بیماری نادرتحت نام سندروم تخلیه DNA میتوکندری، به دنیا آمد.

ادامه مطلب...
18 ارديبهشت 1392

 

این کودک دردنیای پزشکی قانونی ،مسئله سازشد.بگونه ای که بنام کودک جوزف(Baby Joseph )، شناخته گردید. جوزف یک شیرخوار کانادایی ومبتلا به یک بیماری نادرعصبی بنام بیماری لیگ(leigh disease ) بود.

ادامه مطلب...

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.