هیلی لیان اوکاینز:

پیری پیش از موعد من

 

دختری انگلیسی متولد 3 دسامبر 1997 ،متوفی در2 آوریل 2015، مبتلا به بیماری بسیار نادر پیری زودرس بود. او به خاطر افزایش اطلاعات پزشکی در مورد این بیماری،به موقع شناخته شده بود.

با وجود این که امید به زندگی این نوع از بیماران، ۱۳ سال است، با این حال هیلی که تحت نوعی درمان آزمایشی با دارو بود، بیش از پیش‌بینی پزشکان عمر کرد. هیلی در ۲ آوریل ۲۰۱۵ و در سن ۱۷ سالگی در اثر عوارض بیماری ذات‌الریه درگذشت؛ این در حالی است که او چهار سال بیش از پیش‌بینی‌های اولیهٔ پزشکان عمر کرد.

در سال ۱۹۹۹ و در حالی که هیلی دو ساله بود، پزشکان تشخیص دادند که او مبتلا به بیماری ژنتیکی پیری زودرس است که باعث می‌شود، ۸ برابر سریع‌تر از یک فرد معمولی پیرتر شود. از این رو طبق تخمین‌ها، او ۱۳ سال بیشتر نمی‌توانست زنده بماند. او برای درمان خود، به طور مکرر به بوستون سفر می‌کرد. در سال ۲۰۱۲، کتابی خودزندگی‌نامه از هیلی اوکاینز با عنوان پیری پیش از موعد من ( Old Before My Time) منتشر شد.

 Hayley Okines 3Hayley Okines 1

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 13 مرداد 1396 12:48
  • اندازه قلم
دکترنخعی

وبگاه:

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.