خواندنی ها

شگفتی‌های هک زیستی

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

فناوری روز‌به‌روز در حال رشد است و ما مدام با یک جریان تازه روبرو می‌شویم. برخی از این ابداع‌ها و اختراع‌ها بی‌اندازه جالب و خوشایند هستند.

آنچه نياز داريد درمورد لوسمي بدانيد

نوشته شده توسط فريبا كاظمي اسكنداني (پرستار بخش فوق تخصصي هماتولوژي انكولوژي)، زیر نظر دکتر علیرضا نیکانفر. ارسال در خواندنی ها

 لوسمي ، سرطانی است که از سلول های خونی آغاز میشود. در آمريكا سالانه حدود 29000 لوسمي در بزرگسالان و 2000 مورد در كودكان، تشخيص داده مي شود.

بیمارستان دوستدار کودک

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در خواندنی ها

بیمارستانی است که تغذیه انحصاری شیرخواران و نوزادان در آن با شیر مادر است و منجر به رشد و نمو مطلوب وسلامت کودک خواهد شد گویند .

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.