بیماری های تنفسی وآلرژی

تغذیه کودک با شیر مادر در دوران همه‌گیری کرونا

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در بیماری های تنفسی وآلرژی

 

اگر مادر هستید یا به زودی نوزاد‌تان متولد خواهد شد، کاملا طبیعی است که درباره سالم‌ترین اقدامات برای کودک‌تان در زمان شیوع بیماری ویروس کرونا، سؤال داشته باشید.مستندات بسیاری درباره فوائد تغذیه با شیر مادر وجود دارد. تماس بدنی و نیز تغذیه زودهنگام و انحصاری با شیر مادر به کودک‌تان کمک می‌کند تا به خوبی رشد کند و هیچ دلیلی برای توقف این کار در زمان شیوع این ویروس وجود ندارد.

اگر کودکم دچار بیماری کرونا شده است،آیا به شیردهی ادامه دهم؟

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در بیماری های تنفسی وآلرژی

اگر کودک‌تان مریض شد به تغذیه با شیر مادر ادامه دهید. چه کودک‌تان به کرونا مبتلا شود و چه بیماری دیگری، ادامه تغذیه با شیر مادر مهم است. شیر مادر سیستم ایمنی کودک را تقویت می‌کند و پادتن‌های شما از طریق شیر به وی منتقل می‌شود و به او کمک می‌کند با بیماری مبارزه کند.

آشنایی باآسم ومدیریت آن

نوشته شده توسط دکترعطایی :فوق تخصصی نوزادان . ارسال در بیماری های تنفسی وآلرژی

    آسم بیماری جدی و مزمن ریه است که در اثر اختلال مزمن التهابی مجاری هوایی  ایجاد می شود و با انسداد جریان هوا شناسایی شده وبا تنگی دوره ای مجاری هوایی، افزایش پاسخ دهی مجاری هوایی به محرکهای  گوناگون ،

درباره ی مادروکودک

 baby  امروزه دستیابی به اطلاعات علمی ، وبخصوص پزشکی ، دردنیای مجازی به سادگی میسرگشته است. اما متاسفانه وب سایت هایی که بتواننداین وظیفه رابه زبان فارسی انجام دهندناچیزویاحتی بهتراست گفته شودکه هیچ است.موسسه ایران مدلاین به منظوربرطرف کردن این نیازفارسی زبان های دنیا، دوپایگاه علمی " ایران مدلاین" [جهت دسترسی به دنیای علم پزشکی وتندرستی] و " مادروکودک" [ارائه اطلاعات علمی موثق درزمینه بیماری های مادروکودک] رافراهم وراه اندازی نموده است. هرچندکه تارسیدن به نقطه مطلوب ، فاصله زیادی است.